Кольорова схема:
Розмір шрифтів:
ПреФорум в колі Федоровича

ПреФорум в колі Федоровича

  • З 1 по 6 травня напередодні VII Всеукраїнського форуму військових письменників Львівська муніципальна бібліотека спільно з колегами з Львівської обласної бібліотеки для юнацтва імені Романа Іваничука провели низку культурно-літературних подій на площі Музейній, біля пам’ятника Івана Федоровича. Це вперше коли у цьому просторі проводилися культурно-мистецькі заходи.
  • Площа відома книжковим ринком, роками була місцем збуту пропагандиської  забороненою в межах декомунізації літератури та символіки отримала нову візію, а саме просування українського сучасного слова – літератури героїв новітньої російсько-української війни.

На жаль, десятиліттями в знаковому місці біля пам’ятника першодрукаря Івана Федоровича ностальгуючі створювали ідеальний плацдарм для промоції окупанського краму

коментують організатори.
Програма заходів розпочалася з розмови про Івана Федоровича, історики та знавці книгодрукування Василь Кметь та Володимир Стасенко розповідали про біографію винахідника та про засади друкування на українських землях. Розвіювали міфи про Федорова, повертаючи пану Івану справжнє звучання імені.
Розмова про Івана Федоровича «Як першодрукар творив традицію».
Другий день дав можливість зачитати авторську поезію. Читали поетки та співзасновниці поетичної спільноти «Є що сказати» Олена Маєвська та Світлана Левицька, співтворчиня й проєктна менеджерка мистецького об'єднання «Плем'я Тверде» Морті Блек (Олеся Бедзвін), майбутня творчиня літературних редакторських процесів Анастасія Ковальчук, поетка, авторка збірки «Радіохвилі» Олена Галунець, лікар та поет Остап Кудлатий та Віта Верстова.
ПреФорумські читання: декламація авторських творів.
  • В суботу гості заходу в камерні атмосфері під акомпанемент дощу мали можливість переглянути фільм «Літургія протитанкових перешкод» та з запрошеною експерткою Оксаною Дарморіз поговорити про українців в окупації та їх боротьбу за вільну Україну.
Перегляд та обговорення документальної стрічки «Літургія протитанкових перешкод.

В неділю під відкритим небом львів’ян чекала презентація ветерана та засновника видавництва «Мрієлови» Андрія Каспшишака його книги «Легенди Вільних».
Презентація книги «Легенда про Вільних» Андрія Каспшишака

Понеділок відзначився читанням творів  з антології військової поезії «Голоси». Свої твори зачитували: Андрій Гуменюк, Олена Лотоцька, Оксана Весна. Авторські барди співала Ольга Донеччанка.

Розмова про ветеранську літературу: від українських січових стрільців до сьогодення.
Останній день – це розмова про ветеранську літературу від стрілецького фолькльору до наших днів. Слово мали історик Василь Кметь, засновниця форуму військових письменників Тетяна Пилипець та дослідниця поетики стрілецьких пісень, докторка філологічних наук, провідна наукова співробітниця, в. о. завідувачки відділу соціальної антропології в Інституті народознавства НАН України Оксана Кузьменко. Модерувала розмову радіо-ведуча та письменниця Ольга Телипська.